WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

TSMC już podkłada podwaliny pod 2 nm proces technologiczny

TSMC to wiodący na rynku producent układów krzemowych, który zaopatruje m.in. AMD, czy Apple. Dziś ponoć ten gigant ruszył z budową swojego nowego, wyjątkowego zakładu produkcyjnego.

Według raportu DigiTimes, TMSC oprócz rozpoczęcia budowy 2 nm centrum badawczo-rozwojowego, rozpoczęło również budowę zakładu produkcyjnego z myślą o tym procesie technologicznym, żeby był gotowy na czas. Warto podkreślić, że 2 nm proces u TSMC nie reprezentuje rozmiarów samych tranzystorów, które w rzeczywistości nie będą mieć 2 nm szerokości.

Nowe obiekty zostaną zlokalizowane w pobliżu siedziby TSMC w Hsinchu Science Park na Tajwanie. Raport potwierdził również pierwsze szczegóły dotyczące węzła, a w szczególności to, że będzie korzystał z technologii Gate-All-Around (GAA). Co ciekawe, ponoć firma rozpoczęła już planowanie w myśl 1 nm procesu technologicznego (via TechPowerUp).

Czytaj też: Właśnie poznaliśmy specyfikację Pixel 4a 5G

Oprócz bardziej zaawansowanych układów, TSMC przedstawił także jasne plany przyspieszenia rozwoju zaawansowanych technologii tworzenia układów. Mowa dokładnie o SoIC, InFO, CoWoS i WoW, które będą masowo wykorzystywane w zakładach „ZhuNan” i „NanKe” począwszy od drugiej połowy 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News