WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ta Corvette C5 Z06 wchodzi na zupełnie nowy poziom to tuningu

Corvette C5 Z06 była zdecydowanie ważnym dla całej rodziny modelem, co podkreśla fakt, że została stworzona zupełnie od podstaw, odbiegając od stylu swojego poprzednika. Jest też szybka… zwłaszcza po tuningu.

Normalnie Corvette C5 Z06 z 2002 roku może pochwalić się mocą 405 koni mechanicznych i 542 Nm momentu obrotowego, które pochodzą z jej silnika V8. Względem zwyczajnej C5 różni się większymi wlotami powietrza, sztywniejszymi sprężynami zaworów, które zresztą stały się lżejsze, czy bardziej agresywnemu mapowaniu silnika.

Wszystko to sprawiało, że Corvette C5 Z06 rozpędzała do 275 km/h prędkości maksymalnej i zaliczała sprint do 96,5 km/h w 4 sekundy. Te liczby są jednak niczym w porównaniu z tą zmodyfikowaną Corvette C5 Z06.

Ta generuje już całe 900 KM i 1152 Nm momentu obrotowego na tylnych kołach, dzięki czemu jest jest znacznie szybsza od oryginału. Napędza go z kolei podwójne turbodoładowana 6,2-litrowa V8 podpięta do sześciobiegowego manuala, co z wagą 1383 kilogramów zapewnia niebywałe przyspieszenie.

Czytaj też: Obejrzyj jakie piekło rozpętuje SSC Tuatara przez swój wydech

Powyżej możecie obejrzeć, jak ta Corvette na pasie startowym o długości 5,15 kilometra szaleje z celem dobicia do maksymalnej prędkości. Ją jednak osiąga po zaledwie 1,6 kilometra, rozpędzając się do aż 342,2 km/h (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News