Reklama

Turing, a nie Ampere – nazwa nadchodzących kart Nvidii…

... które mają trafić na rynek już za miesiąc

Turing

W artykule na stronie Reuters autor głównie narzekał na brak dostępności kart graficznych Nvidii, ale w swoich rozważaniach zawarł dwie kluczowe dla rynku informacje. Wygląda na to, że nadchodzące GPU będziemy rozpoznawać pod nazwą Turing, a ich pierwsze prezentacje mają odbyć się już wkrótce.

To już drugi przeciek na temat nowej serii kart graficznych od zielonych. Ten ma z poprzednim wspólną datę prezentacji, więc ich wiarygodność rośnie z każdym kolejnym doniesieniem. Tym razem autorem ”przecieku” jest jeden z redaktorów na stronie Reuters, który ujawnił, że nowe GPU ”zielonych” zostaną ukazane światu już w nadchodzącym miesiącu. Najlepszą ku temu okazją wydają się dni targów GTC 2018, więc ich startu wyczekujemy z wypiekami na twarzy.

Nieco mniej istotną informacją jest samo określenie nowej rodziny, które ma odnosić się do nazwiska uczonego Alana Turinga. Względem poprzednich plotek jest to zmiana, będąca całkiem dobrym posunięciem ze względu na zamieszanie z nazewnictwem, jakie zapanowało ostatnio na rynku. Wygląda więc na to, że seria ”Turing” będzie przeznaczona na rynek konsumencki, a ”Volta” – profesjonalny. Jednak tradycyjnie przestrzegam, że są to jedynie plotki i choć bardzo prawdopodobne, to należy traktować je z dystansem.

Źródło: techpowerup.com, reuters.com