WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tutaj zużyte akumulatory z elektrycznych samochodów dostają drugie życie

Wielu przeciwników elektrycznych samochodów narzeka na to, co można zrobić z akumulatorami po ich zużyciu. Oto przykład.

MAN Truck & Bus we współpracy z przewoźnikiem autobusowym Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein i Volkswagenem testuje obecnie w Hamburgu dosyć wyjątkowy system magazynowania energii. Wykorzystuje się w nim bowiem szereg starych akumulatorów, ale nie z samochodów BEV, a hybryd Passata GTE typu plug-in.

Innymi słowy – system składa się ze sporej ilości „zużytych” akumulatorów, których skuteczność przechowywania ładunków spadła zbyt nisko, żeby nadawały się do całej ideologi „hybryd”.

zużyte akumulatory, akumulatory z EV, wykorzystanie akumulatorów, recykling akumulatorów

Dokładniej mówiąc 495 kWh system magazynowania energii zawiera 50 pakietów akumulatorów z Volkswagenów Passatów GTE i może dostarczyć do 600 kW mocy.

Ponoć ten obiekt wystarczy, aby ograniczyć szczytowe zapotrzebowanie na energię elektryczną w zajezdni autobusowej i być może nawet obniży koszty energii.

zużyte akumulatory, akumulatory z EV, wykorzystanie akumulatorów, recykling akumulatorów

To ważne, jako że biorący udział w projekcie VHH obsługuje około 560 autobusów. Stopniowa elektryfikacja wszystkich z nich będzie wymagać inteligentnego zarządzania energią w celu ograniczenia zapotrzebowania na energię.