Reklama
aplikuj.pl

TVN szykuje swoją odpowiedź na Szkołę z TVP. Co na to Telewizja Polska?

Szkoła z TVP wpadki, lekcje w telewizji, Korki tv gdzie obejrzeć, Korki tv w TVN, korki tv koronawirus, telewizja koronawirus szkoła

Chyba każdy z nas natknął się na wzmianki o produkowanym przez Telewizję Polską programie edukacyjnym Szkoła z TVP. TVN postanowił zrobić konkurencyjną wersję telewizyjnych lekcji, a TVP już ich krytykuje.

CZYTAJ TEŻ: Tom Hardy znów będzie czytał dzieciom bajki

Przeglądając sieć ciężko nie natknąć się chociażby na wzmiankę o szeroko krytykowanym programie edukacyjnym Szkoła z TVP. Na YouTube pełno jest nagrań z wpadkami, które nie ograniczają się tylko do zabawnych przejęzyczeń. Dość często zdarzają się błędne informacje. Choć krytyka spada, przede wszystkim, na prowadzących telewizyjne lekcje nauczycieli, to w internecie możemy przeczytać sporo informacji o ciężkich warunkach na planie. Brak pomocy naukowych, wcześniejszego przygotowania i stres, bo większość osób przed kamerami stanęło po raz pierwszy. To wszystko składa się na dość kiepską próbę uczenia polskiej młodzieży poprzez telewizję.

TVN i TVP od dawna toczą między sobą niezbyt subtelną batalię, więc nikogo nie dziwi, że powstanie konkurencyjny program edukacyjny. Będzie nosił nazwę Korki.tv a jego transmisję obejrzymy w naziemnej stacji Metro. Odcinki mają trwać po 20-25 minut i pojawiać się codziennie od poniedziałku do piątku. Grupa TVN jeszcze przed emisją pierwszego odcinka zaliczyła pierwszą wpadkę powołując się na patronat Kancelarii prezesa Rady Ministrów, której logo pojawiło się w informacjach przesłanych potencjalnym sponsorom. Takiego patronatu, jak można się spodziewać, nie było. Grupa TVP wystosowała przeprosiny i wydawałoby się, że na tym się skończy.

Otóż nie. TVP nie chcąc żadnej konkurencji w edukowaniu młodych Polaków postanowiło skrytykować Korki.tv w Wiadomościach. Powiedziano o wspomnianej wyżej wpadce nie nadmieniając o przeprosinach i zarzucono, że nauczyciele zatrudnieni przez TVN będą wykorzystywać program do głoszenia treści promujących aborcję i LGBT. Taki wniosek wysnuto przeglądając media społecznościowe zatrudnionych przez Grupę TVN nauczycieli. Profesjonalnie, prawda? Znalezione tam treści wspierające ruch proaborcyjny i środowiska LGBT z pewnością znajdą przełożenie w nauce matematyki czy fizyki.

Mam nadzieję, że Korki.tv będą stały na wyższym poziomie merytorycznym niż Szkoła z TVP. Osobiście od dawna nie oglądam tych stacji telewizyjnych, ale skoro chcą brać się za nauczanie dzieciaków, to powinni się do tego przyłożyć.  Nie od dziś wiadomo, że w telewizji chodzi nie tylko o treść, ale i stronę wizualną. W tradycyjnej szkole dzieci siedzą spokojnie, bo muszą. Przed odbiornikami musi zatrzymać je coś wartego uwagi i ich skupienia. Dlatego jestem bardzo ciekawa jak będą prezentowały się Korki.tv, bo parę odcinków Szkoły z TVP już obejrzałam i naprawdę cieszę się, że nie jestem już w wieku szkolnym.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News