Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] TVP Info straszy siecią Wi-Fi. Foliarstwo w pełnej krasie

tvp info straszy siecią wi-fi

Kolejne granice absurdu zostały przekroczone. TVP Info straszy siecią Wi-Fi, które ma mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Powołuje się przy tym na absurdalne źródła.

Aktualizacja

Serwis TVP Info zaktualizował już treść materiału. Doceniamy szybką reakcję.

„Wi-Fi wpływa na zdrowie” – anonim w TVP Info straszy siecią Wi-Fi

Nie trudno jest zrozumieć dlaczego tekst na portalu TVP Info został podpisany nic niemówiącymi inicjałami. Jeśli miałbym się powołać na źródło stop5g.com.pl to też unikałbym jakiegokolwiek powiązania tego ze mną.

tvp info straszy siecią wi-fi

W materiale czytamy m.in., że zakres promieniowania z urządzeń bezprzewodowej komunikacji w domu prowadzi do wielu chorób, w tym również cywilizacyjnych. Niosą zagrożenie dla ludzi, zwierząt i całego środowiska naturalnego.

Dalej nie jest lepiej:

tvp info straszy siecią wi-fi

Foliarstwo w TVP Info na pełnych obrotach

Wszystkie informacje zawarte w materiale TVP Info to foliarstwo w najczystszej postaci. Termin elektrosmog jest terminem pseudonaukowym. Środowiska naukowe wielokrotnie podkreślały, że został wykreowany przez przeciwników sieci komórkowych jako zwykły straszak.

Nie ma również żadnych rzetelnych badań, które potwierdzają rewelacje opisane w materiale. Z kolei rzekome dolegliwości wywoływane elektrosmogiem idealnie pasują do wymysłów osób wierzących w elektrowrażliwość. Która jak wiemy jest niemal nie do udowodnienia. O czym możecie przeczytać poniżej.

Cyztaj też: Elektrowrażliwość – rzeczywistość czy urojenia?

Źródłem materiału TVP Info jest Koalicja Polska od 5G. Założona m.in. przez osoby od lat walczące z GMO. O karierze Jadwigi Łopaty i sir Juliana Rose’a możecie przeczytać w starym artykule w serwisie Polityka.

Ta sama Koalicji stoi również za serią „petycji”. Tych z Mielca, Kołobrzegu, Kraśnika, Lublina i Kostrzyna… To właściwie ona od ponad dwóch lat prowadzi agresywną, antykomórkową politykę w całym kraju.

Czytaj też: Starcie dwóch światów w Kraśniku. Uchwała w sprawie 5G oddalona

Tak oto, za 2 mld złotych (już drugi rok z rzędu) TVP Info serwuje nam absurdalne informacje nie tylko ze świata polityki i życia publicznego, ale również pseudonauki. Czekamy teraz na materiały o autyzmie wywoływanym przez szczepionki, rewelacje o płaskiej Ziemi oraz cudowne terapie witaminą C poskosieskrętną. Przy ich, stale rosnących zasięgach, to będzie bardzo mądre posunięcie.

Wielka szkoda, bo na TVP Info wielokrotnie pojawiały się bardzo rozbudowane i bardzo mocne merytorycznie artykuły na temat środowisk anrykomórkowych. Ale jak widać, było i minęło.