Google wprowadzi obowiązkową, dwustopniową weryfikację konta

Google wprowadzi obowiązkową, dwustopniową weryfikację konta

Google już niedługo zmieni swoją politykę odnoście dodatkowej weryfikacji konta. Zamiast dawać nam w tym swobodę wprowadzi obowiązek. I bardzo dobrze.

Obowiązkowa, dwuetapowa weryfikacja na koncie Google

Chyba każdy z nas już wie, jak powinno się tworzyć bezpieczne hasło. Temat ten wałkowany jest bardzo często i to nie jest oczywiście zarzut. Powinno się o tym mówić, bo choć niby o tym wiemy, to często zapominamy podczas zabezpieczenia swoich kont. Silne hasło to podstawa, a zapewnić nam je mogą wszelkiego rodzaju menadżery haseł, które oprócz wygenerowania nam chaotycznych i długich ciągów znaków mogą je również bezpiecznie przechowywać. Ale samo hasło czasem nie wystarczy, dlatego świetną sprawą jest weryfikacja dwuskładnikowa.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 2 5G do zgarnięcia taniej o ponad 2 tysiące złotych!

Polega ona po prostu na wprowadzeniu dodatkowego etapu weryfikacji, np. poprzez wysłany na numer telefonu kod lub inną informację wymagającą potwierdzenia. Tak jest m.in. w przypadku konta Google, gdzie każde nowe logowanie trzeba potwierdzić. Oczywiście, o ile taką dodatkową metodę wybierzemy.

Google jednak postanowiło, że lepiej nie dawać w tej sprawie takiej swobody. Dlatego właśnie wprowadzi obowiązkową weryfikację dwustopniową dla każdego, kto ma poprawnie skonfigurowane konto, czyli takie, które nie jest aktualnie zagrożone przez podane tutaj czynniki. W takich przypadkach Google zrobi to automatycznie, gdy tylko wejdzie w życie nowa polityka.

Czytaj też: Reklama Signal uświadamia, ile danych zbiera od nas Facebook

Jeśli jednak nie chcesz czekać, wystarczy, że wejdziesz na myaccount.google.com i w ustawieniach logowania wybierzesz „Weryfikacja dwuetapowa”. Wówczas po kliknięciu „Rozpocznij” wyświetlony kreator przeprowadzi nas w łatwy sposób przez całą procedurę.