WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twórca modyfikacji do Wiedźmina 3 zasilił szeregi CD Projekt Red

Pamiętacie może modyfikacje do Wiedźmina 3, która przenosiła prolog z “jedynki” na nowy silnik w takim stylu, że równało się to z pracą zawodowego twórcy? Jeśli tak, to nie musicie się martwić o to, czy moderowi się to opłacało – okazał się bowiem, że CD Projekt Red przyjął go do swojego zespołu.

Czytaj też: Ogłoszono datę premiery polskiej modyfikacji Dzieje Khorinis do Gothic 2

Tajemnicą nie jest, że to dotychczasowe dokonania oraz doświadczenia, którymi możemy się pochwalić, są w stanie zapewnić nam coś “ekstra” w kwestii kariery. Tak też było z twórcą The Witcher Prologue Remastered, niejakim Ervx’em, który po dziesiątkach godzin nad swoim własnym projektem, pracuje teraz w studiu CD Projekt Red. Zdradził to Philipp Weber, projektant zadań w wywiadzie dla Gamestar, który ujawnił też do tej pory sporo informacji o Cyberpunku 2077.

Podobno do takiego “awansu” przysłużył się właśnie Weber, który skontaktował się z Ervx’em i choć część zespołu była przekonana, że taka modyfikacja nie jest wyznacznikiem jego umiejętności przez ograniczenie narzędzi Red Tool, to udało się do tego przekonać zarząd. Dzięki temu Ervx dołączył do innych podobnych mu deweloperów, którzy swoją przygodę w CD Projekt Red zaczęli właśnie od modyfikacji.

Czytaj też: Todd Howard otrzymał od gracza Fallout 76 pudełko spinek, aby mógł je zważyć

Źródło: Gamestar