WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Twórca pickupa Ram z silnikiem Hellcat wyprzedził samego producenta

Jesteśmy pewni co do tego, że firma Ram pracuje nad modelem pickupa 1500 Rebel z silnikiem Hellcat pod maską i choć docierały do nas słuchy o gotowości do produkcji, to nic o nim nie wiadomo. Dlatego ktoś postanowił własnoręcznie stworzyć coś, co bazuje na koncepcji Ram TRX z 2016 roku, bo „czeka zbyt długo”. 

Czytaj też: Tak wygląda Roadster Vantage od Aston Martin

Forum 5thGenRams.com spotkało się z Charlesem, właścicielem tego jedynego w swoim rodzaju pickupa Ram, aby opisać, w jaki sposób powstał jego samochód ciężarowy. Charles powiedział, że jego celem jest zbudowanie czegoś, co będzie przypominało to, co stworzy fabryka, a nie całkowicie niestandardowej ciężarówki z wieloma częściami zamiennymi.

Większość części jest w tym projekcie oryginalnych, ale po licznych zmianach. Największym problemem okazał się sam silnik, który wymagał pracy jednego warsztatu w Michigan, który zaprojektował układ kabiny silnika tak, by wyglądał na fabryczny. Pozostałe części zaczerpnięto z modeli Trackhawk, Charger Hellcat i Demon, aby silnik był chłodny i działał tak, jak powinien. Brzmi równie dobrze, jak każdy inny samochód napędzany Hellcatem w arsenale Dodge.

Dopełnieniem projektu jest zestaw kół wyścigowych Method zawiniętych w 37-calowe opony terenowe Nitto.

Czytaj też: Pierwsze Audi na Elektrycznej Platformie Premium zapożyczy wiele z obecnych modeli

Źródło: Road and Track