WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twórcy Vampyr ujawnili jego sprzedaż i ogłosili ponowną współpracę z wydawcą

W ubiegłym roku fani klimatów z krwiopijcami w rolach głównych mogli wreszcie zaspokoić swój głód na tego typu przygody, dzięki studiu DONTNOD Entertainment, które wypuściło na rynek szumnie zapowiadanego Vampyr. Do rocznicy ciągle daleko, ale nie powstrzymało to twórców przed udostępnieniem ważnego z ich perspektywy ogłoszenia.

Czytaj też: „Anthem ze smokami”, czyli wątpliwości co do jakości Dragon Age 4

Pochwalili się bowiem swoim sukcesem, który opiera się na sprzedaży Vampyr, czyli gry należącej raczej do grupy średniaków, na co wskazują oceny na m.in. Metacritic. Trzeba przy tym przyznać, że i tak Vampyr był na swój sposób ryzykiem, bo celował w zdecydowanie niepopularny klimat Wielkiej Brytanii z początków XX wieku i właśnie wampirów, które mainstreamowo kojarzą się głównie z kiczowatą sagą Zmierzch. Ponad milion sprzedanych kopii jest już jednak na koncie tej produkcji, ale nie otwierajcie szampana – kontynuacji się raczej nie doczeka. A przynajmniej nie w ciągu najbliższych lat.

Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi w ogłoszeniu, które poruszyły też prawdziwy powód ponownej współpracy pomiędzy studiem DONTNOD, a wydawcą Focus Home Interactive. A nim jest nic innego, jak tajemnicza produkcja, która ma jednak być ambitna, jak cholera… przynajmniej dla tamtejszych deweloperów i speców od marketingu.

Czytaj też: Battle Royale w świecie rzeczywistym planem anonimowego milionera

Źródło: Wccftech