WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Tylko na tyle stać Ferrari F12? Obejrzyj jak ośmiesza je Tesla

Tylko na tyle stać Ferrari F12? Obejrzyj jak ośmiesza je Tesla

Wszystko wskazuje na to, że jeśli super-, a nawet i hipersamochody nie zostaną w przyszłości zelektryfikowane, będą ustępować nawet tanim EV.

Krótki materiał, szybki wyścig i krótkie przesłanie, którego głównymi bohaterami jest Tesla Model S P100D oraz Ferrari F12. Samochody nie mają prawie nic wspólnego pod kątem technologii oraz nadwozia, ale łączy je doskonałe przyśpieszenie, które i tak jednoznacznie sugeruje zwycięzce na prostej.

Kosztujące około 330000$ Ferrari F12 do 96,5 km/h rozpędzi się w niecałe 3 sekundy, ale to nic w porównaniu do Modelu S w wydaniu P100D za mniej niż 100000 dolców. Zaklęta w nim elektryczna potęga wraz z natychmiastowym momentem obrotowym sprawia, że ten sprint zalicza w 2,3 sekundy.

Czytaj też: Elektryczny Roadster Tesli – wszystko co wiemy

Czytaj też: Ferrari F8 Tributo po tuningu Novitec

Nic więc dziwnego, że Tesla Model S P100D jest jednym z najszybszych produkowanych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Co jednak ciekawe, obecna wersja – Tesla Model S Performance – ma lepszą ogólną wydajność niż występujący tutaj P100D. Pytanie jak bardzo zniszczy Ferrari F12?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News