„Moda lubi się powtarzać, a motoryzacja swoje korzenie uwielbia bez granic” – nie powiedział nikt inny, ale to całkiem dobry wstęp do takiego wpisu. Zwłaszcza że Citroen swoim pomysłem na Type H WildCamp podbił serca fanów klasyki.

Jak możecie się spodziewać, Type H WildCamp to nowoczesna wariacja vana Type H produkowanego od 1947 do 1981 roku. Jest obecnie niczym innym, jak pomysłem na taki wariant, którego autorem jest po części Caselani Automobili. Ci wydali na siedemdziesiątą rocznicę modelu Type H specjalny zestaw, za pomocą którego właściciele vanów Jumper i Relay mogli zmodernizować swoje nabytki na modłę wspomnianego (i wiekowego już) egzemplarza. Jednak na nieco większe zmiany twórcy pozwolili sobie w przypadku wersji WildCamp.

Odpowiednie firmy tchnęły w ten kawał blachy starego ducha i zajęły się jego przystosowaniem do warunków mieszkaniowych. Mowa o sypialni, kuchni, łazience, jadalni oraz pełnowymiarowym schowku. Po stronie nieco bardziej interesującej mówimy o silniku diesla o mocy 161 koni mechanicznych. Całość dopełnia standardowe już wyposażenie i mechanizmy – np. ABS. Jak jednak zaznaczałem, jest to wyłącznie koncept, którego nie planuje się produkować na masową skalę.

Zainteresowani mogą jednak zdecydować się na kupno modelu Jumpy L2H2 z zestawem do stworzenia przestrzeni mieszkalnej za 47450$ i tym, za pomocą którego „postarzeją” vana za kolejne 30000$. Nie powiem – cena może powalać.

Opancerzony SUV od Rezvani czyli za kółkiem jak na polu bitwy

Źródło: Newatlas
Zdjęcia: Citroen

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!