Reklama
aplikuj.pl

Uber oferuje kierowcom z Koronawirusem 14-dniowe wsparcie finansowe

uber zgubione przedmioty

Sytuacja związana z Koronawirusem to trudny czas dla wielu przedsiębiorców. Jedną z branż, które zaczynają liczyć straty jest branża transportowa. I nie tylko, bo kierowcy są jedną z najbardziej narażonych na zainfekowanie grup społecznych. Uber postanowił wspierać swoich pracowników, którzy zarażą się Koronawirusem.

Jak informuje serwis Engadget, Uber przygotował specjalny plan dofinansowania dla kierowców, którzy zostali zarażeni Koronawirusem lub są poddani obowiązkowej kwarantannie. Mogą oni liczyć na 14-dniową zapomogę.

Ze względu na to, że zarobki kierowców Uber są różne i wynikają z wielu czynników, firma postanowiła w specjalny sposób wyliczyć stawkę zapomogi. Jej kwota będzie średnią stawką dzienną, jakie kierowca zarobił w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jeśli staż kierowcy jest niższy, zostanie wzięty pod uwagę okres od początku pracy do dnia 6 marca.

Aktualny stan rzeczy potrwa co najmniej do 6 kwietnia. Po tej dacie Uber ponownie przyjrzy się sytuacji i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Jak na razie Uber nie zawiesił jeszcze swoich usług w żadnym miejscu na świecie.

Gdyby doszło do zawieszenia usług w danym mieście lub kraju, Uber wraz z lokalnymi władzami będzie szukać sposobu na wsparcie swoich przewoźników.