Myśleliście, że przeprosiny za brak homoseksualnego wątku w DLC do AC: Odyssey to jedyne, do czego posuną się stojący za grą twórcy? Szykujcie się na kolejne uderzenie, ponieważ Ubisoft zdecydował się wprowadzić zmiany w epizodzie Shadow Heritage w ramach DLC Legacy of the First Blade.

Sprawa rozbija się o to, że we wspomnianej zawartości dodatkowej gracze byli zmuszeni do związku heteroseksualnego, aby przedłużyć swój ród. Chodziło tutaj jedynie o fabularny aspekt, a nie wciskanie jakiejś propagandy na siłę, ale to nie przekonało urażonych graczy… a nawet instytucji LGBT. Ubisoft w oficjalnym ogłoszeniu napisał:

Po usłyszeniu opinii graczy i dyskusji w zespole programistów dokonujemy zmian w filmie animowanym i dialogu w Shadow Heritage, aby lepiej odzwierciedlić naturę relacji dla graczy wybierających nieromantyczną fabułę. Te zmiany, wraz z przemianowaniem osiągnięcia, są teraz wprowadzane i zostaną wdrożone w nadchodzącym patchu.

Jeśli z kolei „macie problem” z takim biegiem wydarzeń, to możecie szykować widły, pochodnie i co tam chcecie, ponieważ pierwotna wizja na następny epizod Bloodline również zostanie zmieniona, aby „mieć pewność, że ścieżki wybrane przez graczy będą odzwierciedlać wybory, jakich dokonali w grze”. Do tych zmian miała „zachęcić” studio instytucja GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation):

Jak to z takimi incydentami bywa, przeciwnicy wpychania wszędzie na siłę poprawności politycznej będą niezadowoleni. Pocieszy ich jednak postawa naszego rodzimego CD Projekt Red, które w Cyberpunku 2077 nie będzie zważać na problemy tego typu.

Czytaj też: Poprawność polityczna udzieliła się nawet Skarlet w Mortal Kombat 11

Źródło: PCGamer 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej