Tym razem doskonale znany na zachodzie Tom Cotter z kanału Hagerty’s Barn Find Hunter odwiedził złomowisko, na którym każdy miłośnik klasycznych samochodów spędziłby kilka długich godzin, przyglądając się istnym perełkom. 

Czytaj też: Fiat 500 Jolly przerobiony na elektryczną piękność

Mowa dokładnie o złomowisku Blake’a w mieście St. George w Utah, które jest jednym z tych tajemniczych złomowisk, o których jedni mieszkańcy doskonale wiedzą, a drudzy już w ogóle. I to podoba się tamtejszemu właścicielowi, który w ciągu ostatnich dziesięcioleci zebrał ponad tysiąc samochodów. Większość z nich pozostaje w doskonałej formie dzięki łagodnemu klimatowi Utah, więc nic dziwnego, że trafimy tam na kilka fenomenalnych klasyków.

A wśród nich praktycznie cała gama klas obecna na rynku, począwszy od Hudson Business Coupé z 1940 roku, po egzemplarze Pontiac GTO i Firebird, Chevy Camaro, Impala, czy Suburban, a kończąc na dostawczakach Corvair. To oczywiście jedynie wierzchołek góry lodowej, na którą składa się też kilka modeli Ford Ranchero, Econoline, International czy hot rody i autobusy Volkswagena. Najciekawsze znaleziska? Nash Ambassador, autobus turystyczny Yellowstone oraz Lincoln Continental Mk III. I to wszystko na sprzedaż!

Czytaj też: Wyjątkowy Pontiac Vivant 77 z równie wyjątkowym silnikiem

Źródło: Road and track

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej