WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ujawnienie PlayStation 5 oraz domniemana data wydania The Last of Us 2

Ujawnienie PlayStation 5 jest już blisko. Co nowego wiemy ze świata PlayStation?

W sieci pojawiło się kilka przecieków dotyczących przyszłości marki PlayStation i gier z nią związanych. Według informatorów, machina o nazwie Sony działa już na pełnych obrotach i szykuje się do startu PlayStation 5. Z tego powodu zachodzą też drobne zmiany w wydawanych grach.

Czytaj też: Demon’s Souls w 4K i 120 fps na PC – oto prawdziwe czary

Po pierwsze – PlayStation 5. Według nowych informacji, Sony zamierza pokazać konsolę podczas następnego PlayStation Meeting, które odbędzie się 12 lutego 2020 roku. Podobno zaproszenia na wydarzenie otrzymali już tacy wydawcy jak Activision, Ubisoft czy Electronic Arts. Zapowiadając konsolę tak wcześnie, Sony wykonałoby nietypowy ruch. Z drugiej strony firma może zdradzić tylko kolejną garść konkretniejszych informacji, tak jak zrobiono to ostatnio.

Po drugie – co z grami? Według informacji, zbliża się kolejne State of Play. Małe wydarzenie w postaci długiego nagrania ma pojawić się 1 listopada 2019. Zobaczymy podczas niego trzy gry:

  • Death Stranding
  • Star Wars Jedi: Upadły Zakon
  • The Last of Us: Part II

Podczas nagrania powinna pojawić się data premiery The Last of Us: Part II, która nastąpi 20 maja 2020. Co ciekawe, mówi się też, że Ghost of Tsushima opóźniono, aby gra była tytułem dostępnym na obie generacje konsol PlayStation.

Czytaj też: Ranking PlayStation Store Lipiec 2019 – jakie gry dominują na PS4?

Źródło: wccftech.com