WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ujawniono kod źródłowy klasycznych odsłon Mortal Kombat

Jak wiecie, gry wideo to nie tylko grafika, ale również szereg algorytmów i mechanizmów nakreślanych przez programistów. Z pozoru wieść o tym, że ujawniono kod źródłowy klasycznych odsłon Mortal Kombat może wydawać się błaha… ale zapewniam Was, że na jego podstawie społeczność może wyrzeźbić niemało.

Taki przeciek łamie prawo, więc zapewne zrozumiecie, dlaczego nie podrzucamy żadnych linków do wspomnianego kodu. W sieci znajdziecie go jednak bez większego problemu i doszukacie się nawet rozprawiających o nim dyskusji. Te będą trwać w najlepsze przez jeszcze długi czas… o ile Warner Bros, czyli obecny właściciel do marki Mortal Kombat nie wejdzie na drogę sądową. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Mowa dokładnie o kodzie z Mortal Kombat Trilogy na Nintendo 64 oraz tym z Mortal Kombat 3 w wersji na PC oraz PlayStation 1. Od teraz możemy wypatrywać ogromnego napływu informacji na temat obu tych produkcji, których tajemnice zostaną ujawnione. To właśnie w kodzie źródłowym będzie można doszukać się nieudanych planów i projektów. Ponadto uzdolnieni fanatycy serii będą w stanie np. wrzucić na postacie nowe tekstury, zmieniać ich ciosy, a nawet tworzyć swoje własne. Będą to jednak twory prosto z oficjalnie niewspieranego półświatka.

Czytaj też: Alan Wake wrócił i to w jeszcze niższej cenie

Źródło: DSOGaming
Zdjęcia: