WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ujawniony prototyp McLaren 720S zaskakuje aerodynamicznymi dodatkami

Nowy film prosto z toru Nürburgring ukazuje nam nieznany dotychczas prototyp samochodu McLaren 720S, który przeżył spore modernizacje pod kątem aerodynamiki. Są więc szansę, że oglądamy właśnie nadchodzącą wersję LT 720S, choć pewności oczywiście nie mamy. 

Czytaj też: Elektryczny I.D. R Volkswagena podbije chińską górę Tianmen

Na materiale YouTube od Automotive Mike widzimy, że ten domniemany LT 720S ma wystający z przodu masywny rozdzielacz i tak zwane „dive planes” tuż przed przednimi kołami. W środku możemy dostrzec klatkę bezpieczeństwa (nic szczególnego, jak na prototyp testowy), a po stronie szczegółów warto wspomnieć o naklejce z napisem MV1102. Jak podaje Road and Track, to właśnie „MV” służy McLarenowi do oznaczania prototypów, ale sama cyfra pozostaje dla nas tajemnicą.

Wiemy, że McLaren pracuje nad wersją LT 720S przynajmniej od 2017 roku. Nie jesteśmy jednak pewni, kiedy ten zadebiutuje, jako samochód produkcyjny i trudno nawet spekulować, kiedy to wersje LT w przeszłości nie trzymały się jakiejś sztywnej reguły rynkowych debiutów. Kiedy np. 675LT zadebiutował rok po 650S, to już 600LT na bazie 570S musiał czekać aż trzy lata. Warto przy tym wspomnieć, że obecny powyżej prototyp bazuje właśnie na 720S z 2017 roku.

Czytaj też: Porsche ujawniło hybrydowe Cayenne na 2020 rok

Źródło: Road and Track