WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Układ TU104 z GeForce RTX 2080 w obiektywie

Ciekawiło Was, co dokładnie będzie siedzieć pod tymi monstrualnymi wręcz chłodzeniami w nadchodzących kartach graficznych Nvidii? Wcześniej mogliśmy rzucić okiem na pusty laminat GeForce RTX 2080, a teraz serwis TechPowerUp wszedł w posiadanie zdjęć tego samego laminatu, ale z dodatkiem głównego bohatera – układu TU104.

Dokładnie jest to TU104-400A-A1, który będzie sercem karty Nvidia GeForce RTX 2080 i następcą poprzedników. Mowa o GP104 i GM204, z którymi dzieli identyczną wielkość „package”, czyli samego rdzenia graficznego oraz otaczających go elementów. Jednak w porównaniu do takiego GP104 (podrzucam małe porównanie poniżej) wielkość GPU jest wręcz ogromna! Z użyciem 12nm procesu wskazuje to, że rdzeń będzie mógł pochwalić się większą ilością tranzystorów od GP102 z GTX 1080 Ti. To oczywiście zaleta – wadą jest jego rozmiar, który powinien zostać zmniejszony za pomocą 7nm procesu.

Zmianom nie uległa sekcja i złącza zasilania, wyjścia wideo, czy rozmieszczenie układów pamięci. Nadal mamy tutaj do czynienia z zasilaniem od 6- i 8-pinowej wtyczki PEG, sekcji VRM w formacie 8+2 oraz ośmiu kościach pamięci GDDR6 o łącznej pojemności 8 GB. Z kolei na śledziu czekają na nas trzy złącza DisplayPort, pojedyncze HDMI oraz osamotnione USB typu-C dla standardu VirtuaLink.

GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition z dwoma wentylatorami

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: TechPowerUp