Reklama
aplikuj.pl

Ukraińskie muzeum wojny na bazie NFT. Kraj chce zasilić budżet wojska

Ukraińskie muzeum wojny na bazie NFT, Ukraińskie muzeum wojny

Praktycznie cały świat rzucił się na pomoc Ukrainie, ale atakowane przez Rosję państwo nie pozostaje bezczynne w swoich działaniach finansowych, sięgając po nowoczesne technologie. Najnowszym tego przejawem jest ukraińskie muzeum wojny na bazie NFT.

Ukraińskie muzeum wojny powstało na bazie platformy blockchain Fair.xyz

O inicjatywie poinformował Mychajło Fedorow, ukraiński minister ds. transformacji cyfrowej, ogłaszając uruchomienie przez Ukrainę Muzeum Wojny na bazie NFT, które ma za zadanie upamiętnić wojnę, przedstawiać prawdę, budować tożsamość kraju i zebrać fundusze dla wojska. Na ten moment wszystko przyjmuje postać kolekcji „Meta History: Museum of War”, która składa się z obrazów cyfrowych, przedstawiających różne dni trwającego konfliktu między Rosją a Ukrainą.

Czytaj też: Historyczne muzeum komputerów Club 8-bit padło ofiarą inwazji Rosji na Ukrainę

Obecnie muzeum oferuje 54 NFT za 0,15 ETH i sprzedaż każdego z nich zaowocuje przekazaniem „100% środków bezpośrednio na oficjalne konta kryptowalutowe Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy w celu wsparcia armii i ludności cywilnej.” Do tej pory za pośrednictwem kryptowalut przekazano Ukrainie ponad 102000 darowizn o wartości prawie 55 mln dolarów. Jeśli zastanawia Was, czym jest NFT, to zapoznajcie się z tym terminem w mojej innej publikacji, która wyjaśnia ten fenomen.