Reklama
aplikuj.pl

Ultralekki rower elektryczny Flax od Hummingbird sięgnął po ramę z… roślin

Ultralekki rower elektryczny Flax od Hummingbird, rower elektryczny Flax, Hummingbird Flax

Firma Hummingbird twierdzi, że Flax to najlżejszy składany rower elektryczny na świecie. Ten model zawdzięcza to przede wszystkim nowatorskiej konstrukcji ramy z włókna lnianego, która jest ultralekka i bardzo wytrzymała.

Tytanowe elementy, sztyca z włókna węglowego i rama z włókna lnianego – oto powody ceny i lekkości 10-kg Flax od Hummingbird

Włókno roślinne nie jest niczym nowym, a nawet cieszy się rosnącym zainteresowaniem w przemyśle motoryzacyjnym jako opcja jeszcze lżejsza niż włókno węglowe. W przypadku elektrycznych rowerów sens jej stosowania jest jeszcze większy i Flax od Hummingbird to potwierdza. Niestety, a może i stety, jeśli jesteście fanami nietypowych rozwiązań, ten zastosowany w nim elektryczny silnik w tylnej piaście może wyglądać na duży, ale generuje jedynie 250 watów minimalnej mocy.

Czytaj też: Seria Infinix HOT już do kupienia w Polsce

Jego rozmiar jest spowodowany umieszczeniem 158-Wh akumulatora bezpośrednio przy silniku, a poza tym kontrolera oraz innego niezbędnego osprzętu. W efekcie Flax może rozpędzać się do 25 km/h, a na jednym ładowaniu może przejechać do 50 km, choć zapewne tylko wtedy, jeśli pomożemy mu w tym, rozkręcając tylne koło poprzez jednobiegowy napęd pasowy lub łańcuchowy (zależnie od wyboru). Cena? 4995 funtów w Wielkiej Brytanii z 20% VAT oraz 5040 dolarów amerykańskich poza nią.