Reklama
aplikuj.pl

Uncharted na PC z ważną aktualizacją naprawiającą kod gry

uncharted

Uncharted na PC otrzymało nową aktualizację, która poprawia działanie tego tytułu. Produkcja jest dobrze zoptymalizowana na komputerach, ale i tak wiele spraw przeoczono.

Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei jakby od początku tworzone z myślą o PC

Trzeba przyznać, że Sony nie podchodzi do wydawania gier na PC po macoszemu. Każda produkcja jest odpowiednio zoptymalizowana, choć zapewne duża zasługa w tym też tego, że wiele z tych gier to produkcje tworzone na leciwe PS4.

Czytaj też: Sklepy przyczynią się do wycofania sprzedaży pudełkowej? God of War Ragnarok i Sonic Frontiers w rękach graczy

Gracze PC otrzymują jednak dodatkowe funkcje, którymi Sony się bez przerwy chwali. Co znajdziemy w Uncharted na PC?

Odkryj szeroki wybór trybów oraz ulepszeń opracowanych z myślą o PC, takich jak udoskonalony interfejs opcji gry, zmodyfikowane interfejsy użytkownika, suwaki skalowania w niektórych menu, opcje wykrywania oraz modyfikacji parametrów karty graficznej i pamięci VRAM, automatyczna pauza, minimalizacja w tle czy obsługa zmiennej prędkości ładowania.

Podkręć liczbę klatek na sekundę podczas poszukiwania bogactwa z Nathanem i Chloe dzięki supernowoczesnej technologii skalowania czasowego od AMD. Korzystając z najnowocześniejszych algorytmów, FSR 2 podnosi liczbę klatek na sekundę i zapewnia grze UNCHARTED doskonałej jakości obraz w wysokiej rozdzielczości w przypadku szerokiego wachlarza kompatybilnych kart graficznych.

Daj się porwać iście filmowej fabule we wspaniałej rozdzielczości 4K na monitorze ultrapanoramicznym. Dostosuj grafikę do swoich preferencji dzięki możliwości konfiguracji szerokiej gamy opcji, takich jak jakość tekstur i modeli, filtrowanie anizotropowe, cienie, odbicia czy okluzja otoczenia.

Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei zaktualizowane na blaszakach

Nie zawsze udaje się jednak dopracować całą gry, a liczne konfiguracje PC sprawiają, że nie wszystko działa u każdego odpowiednio. Nowa łatka Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei w wersji 1.1 sprawia jednak, że tytuł w końcu zachowuje się poprawnie u niemalże każdego. Co zmienia łatka? Twórcy portu wspominają o:

  • ogólnych poprawkach stabilności i płynności gry
  • usprawnieniach w odczycie danych z myszki
  • usunięciu zależności liczby klatek na sekundę od tempa poruszania się kamery
  • poprawkach w motion blur

Zdaje się jednak, że modyfikacje gry wciąż są potrzebne, ponieważ dalej nie udało się zaimplementować opcji odpowiedzialnych za wyłączenie anty-aliasingu, głębi ostrości czy aberracji chromatycznej.