Reklama
aplikuj.pl

Unijny wykaz oznaczeń geograficznych, które mają być chronione w Chinach. Na liście polska wódka

Unijny wykaz oznaczeń geograficzny, umowa Unii z Chinami

Unijny wykaz oznaczeń geograficznych ma chronić produkty przed podrabianiem i przywłaszczaniem praw, zwłaszcza w Chinach. Umowa z Chinami została podpisana w poniedziałek, a na liście każda ze stron umieściła po 100 swoich oznaczeń.

Unijny wykaz oznaczeń geograficznych zawiera produkty znane ze swojej wysokiej jakości i różnorodności. Chcąc chronić ich autentyczność i reputację Unia podpisała umowę z Chinami. Dodatkowo dzięki niej nastąpi zacieśnienie stosunków handlowych, które w rezultacie przyniosą korzyści konsumentom po obu stronach. Komisja Europejska uważa, że chiński rynek ma duży potencjał wzrostu dla napojów i żywności z krajów Unii, ubiegłym roku był to trzeci z kolei rynek zbytu dla produktów rolno-spożywczych z Unii. Zaś w temacie wywozu z Unii produktów chronionych oznaczeniem geograficznym Chiny są drugim rynkiem.

Buisness Insider podaje, że w unijnym wykazie znajdziemy takie produkty jak: wino musujące Cava, szampan, ser Feta, irlandzka whiskey, piwo Münchener, Ouzo, Polska Wódka, wino Porto, szynka Prosciutto di Parma i ser Manchego. Zaś po stronie chińskiej znajdziemy: Pixian Dou Ban (pasta fasolowa Pixian), Anji Bai Cha (biała herbata Anji), Panjin Da Mi (ryż Panjin) oraz Anqiu Da Jiang (imbir Anqiu).

Umowa ma wejść w życie na początku 2021 roku po oficjalnym przyjęciu przez Radę Europejską.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News