Reklama
aplikuj.pl

Unreal Editor dla Fortnite to przyszłość branży gier

unreal editor

Epic Games robi właśnie coś wielkiego dla branży growej. Firma szkoli nowe pokolenie game-developerów, wykorzystując Fortnite i uproszczony Unreal Engine.

Unreal Editor do Fortnite

Epic Games ogłosiło start publicznej bety Unreal Editor dla Fortnite. UEFN to nowa aplikacja na PC przeznaczona dla twórców i projektantów, która udostępnia moc Unreal Engine odbiorcom Fortnite!

Unreal Editor dla Fortnite to nowy sposób na projektowanie, tworzenie i publikowanie treści w Fortnite, który wykorzystuje proces deweloperski Unreal Editor i sprawdzony zestaw narzędzi na PC. UEFN działa razem z istniejącymi narzędziami trybu kreatywnego, a także je uzupełnia.

Czytaj też: W GTA Online prawie wszystko jest podwajane

Z biegiem czasu UEFN będzie ewoluować tak, by ostatecznie zawierać większość narzędzi dostępnych w Unreal Engine 5 (i nowszych), które umożliwiają publikację i udostępnianie przygód na dużą skalę.

Wraz z premierą UEFN pojawia się nowy język programowania, Verse, a do tego Epic wprowadza także program Wsparcia Twórców 2.0 – nowy sposób na zdobycie części zysków wygenerowanych przez sprzedaż przedmiotów w sklepie Fortnite, oparty na zaangażowaniu graczy w publikowanych w ramach wysp treściami.

Nowa generacja otwartego systemu rozliczeń partnerskich Fortnite, Wsparcie Twórców 2.0, przewiduje wypłaty za zaangażowanie graczy, w ramach których 40% dochodów netto z Fortnite jest proporcjonalnie przekazywane do twórców.