Reklama
aplikuj.pl

UPS będzie dostarczać lekarstwa dronem do szczególnej miejscowości

dostawy dronami, drony UPS, kurierzy drony, lekarstwa dostarczane dronami

Najwidoczniej współpraca UPS z firmą CVS przebiega pomyślnie, bo zaledwie kilka miesięcy mija od października, a już teraz firmy ogłosiły nowy program z dronami w roli głównej.

W kolejnej fazie tego partnerstwa drony zaczną dostarczać leki na recepty z apteki na Florydzie do miejscowości, gdzie znajduje się największa społeczność emerytalna w USA. Słusznie, jako że UPS czyni znaczne postępy w zakresie integracji dronów ze swoim „kurierskim” modelem biznesowym.

W ubiegłym roku firma uzyskała zgodę Federalnej Administracji Lotniczej (FAA) na to, co nazywa „linią lotniczą dronów”. To pozwoliło jej latać nieograniczoną liczbą dronów nawet w nocy i latać z ładunkami, które są cięższe, niż dopuszcza to prawo.

Czytaj też: Nowoczesny zamek, na którego nie czekaliśmy

Teraz UPS z dronami M2 Matternet pomoże społeczności w pobliżu The Villages z ponad 135000 mieszkańcami już w maju. Tam drony będą latać prosto z apteki na Florydzie jakieś 800 metrów, dostarczając potrzebne leki tamtejszym emerytom.

Jak powiedział Scott Price, dyrektor ds. Strategii i transformacji UPS.

Nasza nowa usługa dostarczania dronów pomoże CVS zapewnić bezpieczne i wydajne dostawy leków do tej dużej społeczności na emeryturze, umożliwiając mieszkańcom przyjmowanie leków bez wychodzenia z domu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News