WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Urządzenia Smart od LG kompatybilne z osobistymi asystentami

LG rozwija swój pomysł na inteligentny dom i dodaje do niej obsługę dwóch osobistych asystentów – Amazon Alexa oraz Google Assistant. Produkty posiadające owe ulepszenia zostały zaprezentowane podczas targów IFA.

Tegoroczne produkty z  linii Smart wyposażono w moduły Wi-Fi dzięki czemu możliwe jest ich proste sparowanie. Przykładowo lodówka Smart InstaView Door-in-Door posiada platformę webOS i jest w pełni kompatybilna z Amazon Alexa. Całkowitą nowością jest za to kompatybilność Google Assistant ze wszystkimi produktami Smart od LG. Współpracują one z głośnikiem Google Home albo smartfonem z Androidem lub iOS, dzięki czemu można za pomocą poleceń głosowych wykonywać różne czynności np. włączyć funkcję wytwarzania lodu w lodówce. Dostęp do obydwu osobistych asystentów jest możliwy poprzez centrum multimedialne SmartThinQ™ Hub, które jest głównym elementem inteligentnego domu od LG. Song Dae-Hyun, prezes działo Home Appliance & Air Solution, komentuje:

Opracowanie funkcji rozpoznawania mowy ma kluczowe znaczenie dla rozwoju naszych własnych technologii z dziedziny IoT oraz inteligentnych urządzeń. Trzymając się idei Otwartej Platformy firma LG może zaoferować swoim klientom wyjątkowo bogatą gamę korzyści oraz usług. Wzmacniając nasze relacje z firmami Google, Amazon oraz innymi graczami w tej branży, dokonujemy niezwykłego postępu w kierunku czwartej rewolucji przemysłowej.

Podczas targów IFA zostały także zaprezentowane inteligentne roboty dla domu oraz pracy w przestrzeni publicznej. Są to między innymi Hub Robot (pomaga w pracach domowych), Airport Guide Robot i Airport Cleaning Robot (praca na lotniskach) czy Lawn Mowing Robot (kosi trawę).

Źródło: Materiały prasowe