Reklama

Kosztujący miliardy lotniskowiec ma dosyć śmierdzący problem

USS Bush, USS Ford, toalety na lotniskowcach, USA, lotniskowce

Problemów z lotniskowcami ciąg dalszy. Okazało się, że toalety na dwóch najnowszych amerykańskich lotniskowcach (USS Bush i USS Ford) mają problemy z zatykaniem się.

Jak podaje Popular Mechanics, ponoć jedynym sposobem na utrzymanie drenażu rur jest zastosowanie specjalnego, wyjątkowo drogiego (400000$) roztworu kwasu. Na lotniskowcach bowiem funkcjonuje system wzorowany na tym wodno-kanalizacyjnym w samolotach pasażerskim.

Problem (via Bloomberg) został wspomniany w raporcie General Accountability Office, który rozprawiał o kosztach utrzymania statków Marynarki Wojennej. W nim stwierdzono, że zupełnie nowy system toalet i kanalizacji dla USS George H.W. Bush i USS Gerald R. Ford rodem ze samolotów pasażerskich nie radzi sobie najlepiej przy załodze ponad 4000 osób.

Czytaj też: Koronawirus powoduje, że wiele dzieci nie ma szans na realną naukę

Aby poradzić sobie z nieoczekiwanym i częstym zatkaniem systemu, Marynarka Wojenna stwierdziła, że ​​musi regularnie udrażniać system wspomnianym kwasem, co kosztuje prawie pół miliona dolców. Problem ten po raz pierwszy wypłynął w 2011 roku, ale wtedy obwiniano marynarzy za spłukiwanie nieodpowiednich materiałów w toaletach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News