WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

USA może wydać do miliarda dolarów w celu uwolnienia sieci od Huawei

Geoffrey Starks to jedna z osób zajmujących miejsce w komisji regulacyjnej FCC. W najnowszym wywiadzie mówi on, że Stany Zjednoczone powinny nie tylko zapobiegać używania sprzętu od Huawei, ale także usunąć starsze urządzenia 3G i 4G.

Starks mówi, że starsze sieci wykorzystujące sprzęt Huawei są tak samo niebezpieczne, jak w przypadku 5G. USA musi upewnić się, że w obecnych sieciach nie ma żadnych luk bezpieczeństwa. Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie, którzy operatorzy mają sprzęt tej firmy.

Czytaj też: FedEx celowo odmówił dostarczenia smartfonu Huawei do USA

Kolejnym krokiem będzie określenie problemu i ingerencji Huawei. Chodzi o sprawdzenie, czy dana sieć korzysta z kodu i oprogramowania chińskiej firmy. Trzeba też sprawdzić, czy dotyczy to routerów, anten i innego sprzętu mobilnego.

Ostatni krok to usunięcie sprzętu uznanego za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Mniejsze firmy będą musiały otrzymać dofinansowanie z FCC, aby finansowo udźwignąć zmiany. Szacuje się, że potrzebne pieniądze wynoszą nawet do miliarda dolarów. Ciekawe, czy biorąc pod uwagę taką kwotę, USA rzeczywiście zdecyduje się na wymianę starszego sprzętu.

Czytaj też: Apple ostrzega Trumpa przed skutkami wojny handlowej

Źródło: Phonearena