Reklama
aplikuj.pl

Utylitarne nowości w Windows 11. Co nowego szykuje Microsoft?

Sterowniki NVIDIA dla Windowsa 11, GeForce 471.41 już do pobrania

Najnowsza wersja systemu Windows 11, to nie tylko wyższe bezpieczeństwo użytkowników, ale też szereg nowych, typowo wygodnickich (i nie tylko) funkcji. Co dokładnie obejmują nadchodzące, stricte utylitarne nowości w Windows 11?

Microsoft wskazał utylitarne nowości w Windows 11

Najważniejsze nowości, z którymi mogą być już zainteresowani testerzy w ramach programu Insiders, obejmują przede wszystkim eksplorator plików z wbudowanymi kartami (coś w stylu przeglądarki). Dzięki niemu będziemy mogli poruszać się między różnymi katalogami eksploratora plików bez konieczności uruchamiania kolejnych okienek. Dodatkowo o wzrost produktywności zadbają foldery aplikacji w menu Start.

Czytaj też: Bethesda ujawniła pierwszego towarzysza w Starfield! Poznajcie Vasco!

Inne funkcje obejmą zoptymalizowane pod kątem obsługi dotykowej układy Snap Layouts, ulepszenia funkcji Focus, a w tym zintegrowany licznik czasu na ustawienie ostrości i funkcja „nie przeszkadzać”, a także Live Captions, zwiększająca dostępność dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Dodatki spodobają się też tym, którzy często uczestniczą w spotkaniach online, bo Windows 11 wykorzysta sztuczną inteligencję w kompatybilnych sprzęcie do poprawy ogólnej jakości obrazu i dźwięku.