Reklama
aplikuj.pl

Uważajcie na fałszywe SMS-y od Inspekcji Sanitarnej

google, play store, szkodliwe aplikacje

Oszuści potrafią skorzystać z każdej okazji, która pozwoli im na wyłudzenia. Tym razem wykorzystali pandemię i rozsyłają fałszywe SMS-y od Inspekcji Sanitarnej.

Oszuści wykorzystali COVID-19

Główny Inspektorat Sanitarny zaczął ostrzegać przed oszustami, którzy postanowili do swoich przestępczych procederów wykorzystać pandemię i strach przed COVID-19. GIS na swojej stronie internetowej wystosował specjalne ostrzeżenie przed fałszywymi SMS-ami od Inspekcji Sanitarnej.

Oto jak wygląda taka wiadomość:

Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57… w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE

Czytaj też: Koniec z przypadkowym przewijaniem filmów na YouTube
Czytaj też: Netflix kończy rozdawanie darmowych okresów próbnych. Choć nie całkiem
Czytaj też: Mapy Google pokażą jak bardzo zatłoczony jest sklep lub restauracja

Trzeba przyznać, że taka wiadomość nieświadomego odbiorcę może co najmniej zaniepokoić. Zwłaszcza, gdy w ostatnim czasie mieli robiony test. Również osoby starsze, które nie są do końca obeznane z technologią mogą był łatwym łupem oszustów. Po zadzwonieniu na podany numer do naszego rachunku mogą zostać doliczone astronomiczne kwoty, bo minuta połączenia może kosztować nawet 35 zł!

Warto więc ostrzec swoich bliskich, przed takimi wiadomościami. GIS doradza, by od razu usuwać je ze swojej skrzynki odbiorczej, a najlepiej zgłaszać sprawę na policję, bo są to próby wyłudzenia. Pamiętajcie, że GIS nie wysyła żadnych wiadomości, a a wyniki testu można sprawdzić w sieci.