Reklama
aplikuj.pl

Valve rozwiązało ogromny problem Steam Decka… po trzech miesiącach od premiery

Valve znacząco ulepszyło Steam Decka,

Pod koniec lutego 2022 roku na rynek zawitał Steam Deck, trafiając w ręce pierwszych klientów. Od razu okazało się, że sprzęt ma swoje wady i zalety, z czego część z nich miały wyeliminować aktualizacje. To właśnie miało miejsce niedawno, bo Valve rozwiązało ogromny problem Steam Decka właśnie na poziomie programowym.

Wreszcie Valve zadbało o sterownik dźwiękowy dla Steam Deck z Windowsem

Steam Deck od początku wspiera instalacje m.in. Windowsa (nawet 11), ale do tej pory te systemy zdecydowanie były wybrakowane w myśl kompatybilności. To zmieniło się w ostatnich dniach po tym, jak Valve wreszcie rozwiązało największy problem, udostępniając oficjalne sterowniki dźwiękowe dla systemów Windows na Steam Decka.

Czytaj też: Na pierwszy składany smartfon OnePlus jeszcze trochę poczekamy

Oczywiście system SteamOS, z którym Steam Deck dociera do klientów, jest jak najbardziej „pełnoprawny” w myśl podstawowych funkcji. Wielu jednak (nawet w ramach eksperymentu) zdecydowało się na jego wymianę systemu na tradycyjnego Windowsa i to właśnie oni będą mogli wreszcie wykorzystać wbudowane głośniki oraz gniazdo audio, bo do tej pory mogli korzystać wyłącznie ze słuchawek na Bluetooth.