WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Valve zapowiedziało odświeżenie wyglądu Steam

Steam w obecnej formie towarzyszy nam już od wielu lat i choć Valve pracowało jednocześnie nad zmianą jego wyglądu, to ciągnęło się to wręcz w nieskończoność, co potwierdzają spływające do nas regularnie „fotki z ukrycia”, prezentujące projekty firmy co do tego przedsięwzięcia. Dziś zakończył się jednak maraton niezrozumiałych przecieków, ponieważ Valve zapowiedziało odświeżenie wyglądu Steam na PC i telefony.

Zapowiedzi nie towarzyszy może coś wielkiego (ot wpis na blogu), ale tak drastyczny redesign, na jaki szykuje się firma i tak będzie czymś wielkim. Wielkim… i trudnym zarazem, ponieważ wszyscy wiemy, jak większość reaguje na jakiekolwiek zmiany – nie ważne, czy na lepsze, czy na gorsze. Według wpisu w tym roku klient Steam przeżyje fundamentalne zmiany, czyli swoisty rework z wykorzystaniem tego samego zasobu i zakresu technologii, który został już użyty do ubiegłorocznej aktualizacji chatu. Powinniśmy się więc spodziewać unowocześnienia całości, która z biegiem lat może i stała się kultowa, ale zdecydowanie zbyt prosta.

Możemy również liczyć na nowy system rekomendacji w sklepie, który będzie wykorzystywał sztuczną inteligencję (na bazie maszynowego uczenia) do podrzucania nam propozycji gier. Użytkownicy mobilni dostaną też zupełnie nową aplikację – Steam Chat, która po prostu będzie mobilną implementacją obecnego rozwiązania. Szkoda tylko, że będzie oddzielną aplikacją, a nie częścią tej obecnej.

Czytaj też: Half-Life 3 może powrócić – czy Valve w tajemnicy pracuje nad projektem?

Źródło: NeoWin