Reklama
aplikuj.pl

VentaPak kończy ze zmorą dręczącą plecaki

Szara koszulka, nieco wyższa temperatura na zewnątrz i on – plecak, który z pieczołowitością postara się o to, aby szarość przybrała w konkretnych miejscach znacznie głębszej barwy. Na szczęście jest VentaPak.

VentaPak dostępny obecnie na Kickstarterze powstał po to, aby uwolnić osoby korzystające z plecaków od nadmiernie spoconych pleców. Nie jest to jednak plecak, a dodatek do niego, który składa się z poliestrowego ekranu o szerokiej siatce, którego montuje się na prostokątnej aluminiowej ramie pokrytej miękką, gąbczastą pianką neoprenową.

Wykorzystując zintegrowane klipsy, klamry i paski o regulowanej długości, urządzenie jest mocowane z tyłu, czyli po stronie plecaka, dotykającej plecy. Jego celem jest stworzenie przestrzeni powietrza między głównym plecakiem a użytkownikiem, która utrzymuje plecy we względnym chłodzie.

https://www.kickstarter.com/projects/ventapak/ventapak-transforming-backpack-comfort/description

VentaPak jednocześnie zapobiega wbijaniu się przedmiotów o ostrych krawędziach, czy nieregularnych kształtach w plecy, co jest szczególnie przydatne w przypadku rowerzystów. Dodatkowo ten gadżet ma poprawić postawę użytkownika, eliminując zaokrąglone plecy podczas kierowania ramion do przodu.

Czytaj też: Sześć nowych rowerów elektrycznych od Kona

Uważa się również, że anatomicznie zakrzywiona siatka zapewnia wsparcie dolnej części pleców i okolicy lędźwiowej. Brzmi więc, jak coś, co powinien mieć każdy oswojony z plecakiem. Chętni? VentaPak możecie zgarnąć za 28$ na Kickstarterze, ale jak to zwykle bywa, sukces kampanii nie jest pewny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News