WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Visa chce zmienić sposoby płatności za przejazd transportem publicznym

13 listopada Visa ogłosiła start nowe programu Global Transit Solutions. Jego celem jest popularyzacja płatności zbliżeniowych w bramkach biletowych w metrze oraz w kasownikach w autobusach czy tramwajach.

Zespół tworzący Visa Global Transit Solutions składa się z centrali w Londynie oraz specjalistów w poszczególnych rejonach świata. Firma opracowała model działania tego programu. W ramach niego operatorzy mogą sprzedawać mnóstwo elastycznych opłat, w tym bilety czasowe czy jednorazowe, ulgowe czy nawet zwrot pieniędzy w razie opóźnień. Ważnym punktem programu Global Transit Solutions jest rozszerzenie Visa Ready o technologie dla transportu publicznego. Ma to zapewnić, że zostały spełnione wszystkie standardy bezpieczeństwa. Michael Lemberger, head of products, Visa w Europie, mówi:

Visa to najlepszy sposób na dokonywanie i otrzymywanie płatności w dowolnym miejscu i przy użyciu dowolnego urządzenia. Naszym celem jest szybsza, prostsza i bardziej bezpieczna obsługa osób korzystających ze środków transportu – zarówno podróżujących samochodem, jak i lecących samolotem na wakacje czy też dojeżdżających do pracy za pomocą środków transportu publicznego. Visa odegrała ważną rolę we współpracy z londyńskim zarządem transportu miejskiego (Transport for London; TfL). Zdobytą przy tym wiedzę i doświadczenie – które przyczyniły się do przekroczenia poziomu miliarda przejazdów opłaconych zbliżeniowo z Visa w stolicy Wielkiej Brytanii – wykorzystujemy teraz, aby pomóc operatorom transportu publicznego na całym świecie w przejściu od gotówki i papierowych biletów do płatności zbliżeniowych.

Visa Transit Solutions zrealizowało już mnóstwo projektów w Europie i teraz pracuje nad nowymi projektami w Azji, Ameryce Północnej czy dalej w Europie. Według statystyk, na Starym Kontynencie transakcje zbliżeniowe stanowią już ponad 40% wszystkich transakcji Visa w punktach sprzedaży.

Źródło: Materiały prasowe