13 listopada Visa ogłosiła start nowe programu Global Transit Solutions. Jego celem jest popularyzacja płatności zbliżeniowych w bramkach biletowych w metrze oraz w kasownikach w autobusach czy tramwajach.

Zespół tworzący Visa Global Transit Solutions składa się z centrali w Londynie oraz specjalistów w poszczególnych rejonach świata. Firma opracowała model działania tego programu. W ramach niego operatorzy mogą sprzedawać mnóstwo elastycznych opłat, w tym bilety czasowe czy jednorazowe, ulgowe czy nawet zwrot pieniędzy w razie opóźnień. Ważnym punktem programu Global Transit Solutions jest rozszerzenie Visa Ready o technologie dla transportu publicznego. Ma to zapewnić, że zostały spełnione wszystkie standardy bezpieczeństwa. Michael Lemberger, head of products, Visa w Europie, mówi:

Visa to najlepszy sposób na dokonywanie i otrzymywanie płatności w dowolnym miejscu i przy użyciu dowolnego urządzenia. Naszym celem jest szybsza, prostsza i bardziej bezpieczna obsługa osób korzystających ze środków transportu – zarówno podróżujących samochodem, jak i lecących samolotem na wakacje czy też dojeżdżających do pracy za pomocą środków transportu publicznego. Visa odegrała ważną rolę we współpracy z londyńskim zarządem transportu miejskiego (Transport for London; TfL). Zdobytą przy tym wiedzę i doświadczenie – które przyczyniły się do przekroczenia poziomu miliarda przejazdów opłaconych zbliżeniowo z Visa w stolicy Wielkiej Brytanii – wykorzystujemy teraz, aby pomóc operatorom transportu publicznego na całym świecie w przejściu od gotówki i papierowych biletów do płatności zbliżeniowych.

Visa Transit Solutions zrealizowało już mnóstwo projektów w Europie i teraz pracuje nad nowymi projektami w Azji, Ameryce Północnej czy dalej w Europie. Według statystyk, na Starym Kontynencie transakcje zbliżeniowe stanowią już ponad 40% wszystkich transakcji Visa w punktach sprzedaży.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej