WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najmocniejszy Golf w historii, czyli zapowiedź Golfa R 2021

Najmocniejszy Golf w historii, czyli zapowiedź Golfa R 2021

Nie zagłębiając się w szczegóły, Volkswagen ujawnił pierwszy oficjalny teaser swojego hot hatcha w postaci Golfa R 2021. Nazwał go jednak wyjątkowym modelem.

Golf R 2021 najmocniejszym w historii

Już wiemy, że 4 listopada Volkswagen oficjalnie ujawni swojego nowego Golfa R, z którym wiąże się spore oczekiwania. Zwłaszcza teraz, kiedy firma powiedziała, że będzie to „mocniejszy, bardziej dynamiczny, wydajniejszy, ściślej zintegrowany i bardziej cyfrowy” Golf względem poprzednika starszej generacji.

Czytaj też: VW Golf R 2021 nagrany najpewniej z manualną skrzynią
Czytaj też: Oto BMW 128ti, czyli idealny konkurent VW Golfa GTI
Czytaj też: Premiera modelu Volkswagen Golf Variant i Alltrack 2021

Najważniejszym elementem Golfa R Mk8 jest nowy system napędu na wszystkie koła z selektywną kontrolą momentu obrotowego na tylnej osi. Dzięki niemu samochód wykorzystuje zaawansowany system zarządzania dynamiką, który współpracuje z elektroniczną blokadą przedniego mechanizmu różnicowego i adaptacyjną kontrolą podwozia.

Zgodnie z oczekiwaniami, moc zapewnia najmocniejsza iteracja 2,0-litrowego turbodoładowanego silnika EA888. Ten czerpie korzyści z nowych technologii, takich jak chłodzone wodą odprowadzanie spalin do turbosprężarki w głowicy cylindrów, czy zmienne fazy rozrządu z podwójną regulacją wałka rozrządu (via Motor1).

Nie ma oficjalnej informacji o mocy tej czterocylindrowej jednostki, ale według ostatnich plotek ta zapewnia 320 koni mechanicznych w połączeniu z sześciobiegową manualną lub siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Po debiucie w środę w przyszłym tygodniu, nowy Golf R trafi do sprzedaży wkrótce po tym, a pierwsza przedsprzedaż w Europie rozpocznie się 5 listopada w wersji hatchback i kombi.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News