Reklama
aplikuj.pl

Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena

grecka wyspa, volkswagen, elektryfikacja wyspy

Władze Grecji i Grupa VW wspólnie ogłosiły dziś podpisanie porozumienia, na mocy którego jedna z greckich wysp na Morzu Śródziemnym doczeka się elektrycznej rewolucji.

Volkswagen odmieni transport na wyspie Astipalea

Porozumienie przekształci wyspę Astipalea pod kątem mobilności tak, aby był on całkowicie neutralny dla klimatu. Obejmuje to wymianę 1500 samochodów z silnikiem spalinowym na 1000 ich elektrycznych odpowiedników, ale w rzeczywistości umowa wykracza poza zwykłą wymianę pojazdów elektrycznych (via Motor1).

Czytaj też: Taosa widzę w tym e-Tharu, czyli elektryczny Volkswagen dla Chin
Czytaj też: Volkswagen ID.5 wyszpiegowany. Spójrzcie na kolejny elektryczny samochód firmy
Czytaj też: A gdyby tak Volkswagen Garbus doczekał się elektrycznego wariantu?

Program, który ma być realizowany przez sześć lat, nie tylko zapewni napływ pojazdów elektrycznych na wyspę. Volkswagen zapewni też Astipalea dostęp do elektrycznych rowerów i skuterów (m.in SEATa), a nawet pojazdów użytkowych oraz komunalnych (samochody policyjne, karetki).

Czytaj teżOto nowy Golf R 2021. Najmocniejszy Volkswagen Golf w historii
Czytaj też: Elektryczny SUV Volkswagena nagrany. Czy to ID.5, czy może ID.4 Coupe?
Czytaj też: Volkswagen ujawnił nowy model Golf GTI Clubsport

Będzie to świetna zmiana dla wyspy, którą rocznie odwiedza 72000 turystów i która większość swojej energii pozyskuje z paliw kopalnych. Po ukończeniu wszystkich potrzebnych prac zastąpi ją jednak energia słoneczna oraz wiatrowa, a o infrastrukturę ładującą również zadba Volkswagen, instalując ładowarki Elli.