Reklama
aplikuj.pl

Volkswagen również rusza do boju z pandemią

koronawirus Volkswagen, walka pandemia, Volkswagen pandemia, maseczki Volkswagena,

Po raz kolejny mamy przyjemność rzucić okiem na przykład mobilizacji firmy motoryzacyjnej w myśl o walce z koronawirusem.

Tym razem Volkswagen ogłosił, że rusza z produkcją czegoś nietypowego, bo nie tyle maseczek, co mocowań do osłon zabezpieczających twarz z pleksiglasu. W produkcje są zaangażowane ogólnie marki należące do koncernu Volkswagen, które wykorzystują do produkcji drukarki 3D.

Jak czytamy w oświadczeniu:

Reagując na potrzeby związane z pandemią koronawirusa koncern Volkswagen rozpoczął produkcję metodą druku 3D mocowań do osłon zabezpieczających twarz. Odbywa się to w ramach wspólnej inicjatywy z Airbusem i serwisem „Mobility goes Additive” zajmującym się techniką druku 3D

Czytaj też: Ten pacjent miał koronawirusa przez rekordową liczbę dni

Na podstawie tych informacji wiemy, że mocowania trafią do Hiszpanii, a dokładniej mówiąc, do Madrytu. To jednak nie jest jedyny wysiłek, jaki podjęła marka w walce z pandemią, który wcale nie ogranicza się do jednego państwa.

Obecnie Volkswagen ciągle pracuje nad kolejnymi sposobami niesienia pomocy, a do tej pory przekazał publicznej służbie zdrowia w Niemczech kilkaset tysięcy ochronnych masek medycznych. Koncern postanowił również przekazać szpitalom i klinikom materiały medyczne, w tym maski i odzież ochronną o wartości 40 milionów euro.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News