WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

VR może znaleźć zastosowanie także w służbie zdrowia

Badanie magnetycznym rezonansem nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Otwór, do którego jest się wsuwanym, jest mały i ciasny. Maszyna wydaje także odgłosy, które nie są najprzyjemniejsze. Tego badania potrafią bać się nawet dorośli, pomyślcie więc co czują dzieci.

Aby trochę je rozluźnić i sprawić, żeby się aż tak nie bały, lekarze ze szpitala Kings College w Wielkiej Brytanii stworzyli aplikację VR, która puszczana jest dzieciom przed badaniem. Aplikacja może zostać uruchomiona na każdym telefonie z Androidem. Do korzystania z niej wystarczy też najprostsze gogle, choćby nawet Cardboard. I ta metoda działa! Wcześniej, aby wykonać badanie należało nawet podać dzieciom specjalne zastrzyki. Przy wykorzystaniu VR i aplikacji, która mówi im czego mogą oczekiwać podczas badania, dzieci mniej się wiercą i są spokojniejsze.

Aplikacja póki co jest ciągle w trakcie produkcji, lecz niedługo zostanie udostępniona na szerszą skalę. Co więcej, zostanie stworzona wersja na iOS. W przyszłości mają doczekamy się też aplikacji, które w podobny sposób będą uspokajały przed innymi zabiegami, np. biopsji czy operacji. Możliwe też, że powstanie wersja dla dorosłych. W końcu jakby nie patrzeć to po prostu duże dzieci.

Źródło: http://wccftech.com