WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

VW Golf GTI TCR 2021 na pierwszy zdjęciach

Oto zdjęcia kolejnego nowego Golfa, który zadebiutuje jeszcze w tym roku na następny rok modelowy. Tym razem mowa o modelu Golf GTI TCR 2021.

Jeden z czterech wariantów (pośród GTI, GTI TRC, GTR i R) zdobył swój sufiks po mistrzostwach TCR. Golf GTI TCR będzie kontynuacją identycznie nazwanego modelu na rynek w Europie rok temu jako ekwiwalent samochodu wyścigowego z myślą o publicznych drogach.

To, że na obiektywie widzimy wersję GTI TCR wiemy po wierconych tarczach hamulcowych, które były cechą charakterystyczną dla tej serii.

Golf GTI TCR 2021, Golf GTI TCR, nowy Golf, Volkswagen Golf

Jak podaje Motor1, któremu musimy podziękować za zdjęcia i informacje, zawieszenie tego Golfa wydawało się nieco sztywniejsze w porównaniu do standardowego prototypu Golf GTI zauważonego w przeszłości. Wtedy zresztą samochód miał też niższy prześwit.

Jeśli idzie o możliwości napędu, Volkswagen swojego nowego Golf GTI TCR 2021 wyposaży ponoć w silnik o mocy 296 koni mechanicznych, a więc o 10 KM więcej w porównaniu do swojego poprzednika. Wszystko okaże się jednak podczas Salonu Samochodowego w Genewie w przyszłym miesiącu, kiedy to nowe Golfy zadebiutują.