WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

W Endgame pojawi się ktoś gorszy od Thanosa? Najnowsza teoria

W Endgame pojawi się ktoś gorszy od Thanosa? Najnowsza teoria

O nadchodzącym filmi Avengers 4 nadal nie umiemy powiedzieć zbyt wiele. Oczywiście wiemy, że trzeba pokonać Thanosa, wskrzesić tą zabitą połowę wszechświata. Snujemy teorie o tym, jak się to dokona. Tylko co, jeśli w Endgame pojawi się ktoś gorszy od Thanosa?

Świat superbohaterów nie może istnieć bez złoczyńców, a rzadko spotyka się w nim kogoś tak dobrze skonstruowanego jak Thanos. Jest to jeden z niewielu antybohaterów, o którym ciężko powiedzieć, że do końca jest zły. Dlatego jest możliwość, że Marvel będzie chciał zachować go na później. I właśnie tego dotyczy najnowsza teoria.

Według niej w Endgame pojawi się ktoś gorszy od Thanosa.

Według spekulacji nasi herosi cofnęliby się w czasie i tam odbyli walkę z Thanosem uniemożliwiając mu tym samym zebranie Kamieni Nieskończoności i zabicie połowy wszechświata. W tym czasie ktoś inny może skorzystać z okazji i wykorzystać sytuację w teraźniejszości. Przez jakiś czas będzie ona pozbawiona obrońców, gdyż wszyscy albo będą martwi, albo w przeszłości. I to właśnie byłby najlepszy moment, by Dormammu mógł znów pojawić się w grze. Zwłaszcza, że nie byłoby Doctora Strange’a, który mógłby egzekwować z nim pakt.

Najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame

Biorąc pod uwagę jego zamiary co do różnych światów, to zdecydowanie byłby gorszą opcją od Thanosa. Poza tym, raczej wątpliwe jest, by tak potężna istota zrezygnowała z planów podboju planety. Tak przynajmniej sądzie użytkownik Reddita, ak2sup. Wiecie, w świecie, gdzie są superbohaterowie są również przeróżne zagrożenia. I naiwnym jest sądzić, że skoro Thanos unicestwił już połowę populacji wszechświata, to już inni nie będą chcieli realizować swoich planów.

Zwykle złoczyńcy chcą władzy, dominacji i, ewentualnie, masy sługusów, bogactwa i tym podobnych rzeczy. Ale nie Dormammu. On po prostu chce unicestwiać kolejne światy włączając je do swojego Mrocznego Wymiaru. I bez sensu byłoby wprowadzać teraz nowych antybohaterów typu Galactusa czy Eternity. Lepiej posłużyć się kimś, kto został już wprowadzony do uniwersum. Za tym, że to jest Dormammu, według użytkownika Reddita, przejawia brak innego aktora wcielającego się w złoczyńcę wśród obsady Endgame.

Tylko czy potrzebny jest ktoś gorszy od Thanosa w Avengers: Endgame? W końcu nadal nie użył on pełnej mocy Rękawicy Nieskończoności i jeszcze wiele zła może wyrządzić. Pamiętajmy, że to tylko fanowska teoria mówiąca, że w Endgame pojawi się ktoś gorszy od Thanosa. Prawdy dowiemy się 26 kwietnia, podczas premiery.

Czytaj też: Anthony Daniels zakończył już zdjęcia do IX Epizodu Gwiezdnych Wojen

Źródło: bgr.com