WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

W Google Play Store wypróbujecie aplikacje bez jej instalowania

To, że aplikacje na telefony z Androidem nie zawsze są dobrej jakości, to naprawdę jedno z najbardziej grzecznościowych określeń. Aby szybko zweryfikować, czy jedna z nich będzie dla Was odpowiednia, Google planuje stworzyć opcję “wypróbuj teraz”.

Jednak do końca tej drogi jeszcze naprawdę daleko, co pokazuje stan tego projektu na dziś. No… firma zaprezentowała nam demo, które pokazuje działanie takiej funkcji. Sam pomysł jest naprawdę dobry, choć nie wiadomo, jak wpływa np. na transfer danych. Jednak ładowane do pamięci operacyjnej miniaturowe wersje aplikacji wydają się zwyczajnie użyteczne. Nad opcją “wypróbuj teraz” przy każdej dostępnej w Google Play Store pracuje obecnie AppOnboard oraz oczywiście Google.

https://youtu.be/hfD_BYhjar8


Firma nie wybrała swojego partnera bez powodu. AppOnboard opracował bowiem platformę z demami możliwymi do wypróbowania po kilku kliknięciach, a nawet napędził ten sam sposób u konkurenta, czyli App Store. Tam opcja wypróbowania aplikacji bez jej pobierania jest sprzedawana w formie subskrypcji, ale użytkownicy mogą ją wypróbować przez 30-dniowy okres próbny. Kiedy podobna opcja zadebiutuje w Google Play Store? To zagadka, jak każda inna.

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: PhoneArena