WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

W sieci znowu można kupić plany do wytworzenia broni w technice druku 3D

Gdy w sieci pojawiła się właśnie możliwość kupienia wzorów broni drukowanej w 3D, na przeszkodzie firmy stanął na szczęście sędzia federalny w USA.

Wydał on ogólnonarodowy zakaz, który zablokował firmie Defense Distributed plany dotyczące sprzedaży wzorów do wydrukowania w drukarce 3D. Cody Wilson, założyciel firmy, powiedział, że znalazł obejście tego zakazu. Zamiast sprzedawać je online, to założyciel nagra pliki na dyski flash i to je będzie wysyłał do kupców. Mówi on jasno, że każdy, kto chce dostać te pliki to na pewno je otrzyma. Znalazł on lukę w decyzji sędziego, która dotyczy tylko umieszczania ich w Internecie.

Ponad 1000 osób pobrało już plany na broń 3D – zdążyli to zrobić przed wydaniem wyroku. Dotyczyły one między innymi AR-15, czyli karabinu szturmowego, który był używany w masowych strzelaninach w USA. Cena takiego wzoru wynosiła zaledwie 10 dolarów. Czy uważacie, że taka sprzedaż planów jest dobra? W mojej opinii mogły by one trafić w niepowołane ręce i przyczynić się do niepotrzebnych śmierci. Dobrze, że sądy chcą coś takiego zablokować bo sprzedaż broni musi być w jakiś stopniu kontrolowana.

Motorola Solutions usprawni komunikację w Polskiej armii

Źródło: https://bgr.com/