WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

W supermarketach już królują znicze

Podczas ważnego dla Polaków święta Wszystkich Świętych zapalamy na cmentarzach setki tysięcy zniczy, nic więc dziwnego, że supermarkety prześcigają się w ofertach. Jednak wydaje się, że z roku na rok pojawiają się one coraz wcześniej.

W wielu supermarketach można już spotkać palety pełne zniczy i sztucznych kwiatów dedykowanych na Wszystkich Świętych. Za oknem w sumie nadal mamy lato, ledwo wróciliśmy z wakacji, temperatura dopisuje, ale markety już chyba zbliżają się do listopada. Wydaje się, że z roku na rok oferta cmentarnych dekoracji pojawia się wcześniej, bo każdy sklep chce w tym temacie wyprzedzić konkurencję. Wszystkich Świętych to uroczystość ważna dla Polaków, którzy z tej okazji kupują setki tysięcy zniczy, co przekłada się na naprawdę niezły zarobek.

Taka oferta pojawiła się już w Polo Markecie, z którego zdjęcia trafiły już do sieci. Podobnie sytuacja wygląda w Tesco, a nawet w Biedronce. owszem, znicze stawia się na grobach przez cały rok, jednak najczęściej w innych miesiącach oferta sklepu jest bardzo uboga w tym temacie. Tylko przed listopadowym świętem asortyment znacząco się powiększa. Kupić można zarówno wielkie znicze kapliczki, znicze bardzo ozdobne lub zwykłe, proste. Są również opcje elektryczne, na baterie, które mogą posłużyć o wiele dłużej niż tradycyjne. I to się sprzedaje, bo choć wydaje się, że niewiele osób robi zakupy na Wszystkich Świętych w połowie września, to sporo Polaków chce „dorwać” co ładniejsze okazy wcześniej. A w rezultacie kupują ich o wiele więcej niż gdyby poszli do sklepu przed pójściem na cmentarz.

Rekordziści zniczowi zaczęli już na początku września

Podobnie sytuacja wygląda przy okazji każdych innych świąt. Często już w październiku w wielu sklepach odnajdziemy bożonarodzeniowe słodycze i dekoracje. I wiecie, moim zdaniem trochę to psuje świąteczny klimat, ale przecież zarobek musi być.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News