Reklama
aplikuj.pl

W Windows 10 zostanie wyłączona ciekawa funkcja. Na szczęście nie na stałe

tworzenie wirtualnych spotkan w windows 10, Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury
Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury

Aktualizacja Sun Valley ma sporo zmienić w działaniu systemu Windows 10. Na przestrzeni czasu dowiadujemy się o zmianach coraz więcej. Tym razem wiemy, że jedna z ciekawych i lubianych funkcji zostanie wyłączona.

Windows 10 – „Potrząśnij, by zminimalizować” 

„Potrząśnij, by zminimalizować”  lub „Aero Shake” to dość ciekawa funkcja, o której jednak wielu użytkowników mogło nawet nie mieć pojęcia, choć pewnie parę razy zdarzyło im się z niej skorzystać. Jak ona dokładnie działa? Bardzo prosto. Jej zadaniem jest minimalizowanie wszystkich otwartych okien poza tym, z którego właśnie korzystamy. By tego dokonać wystarczy za pomocą lewego przycisku myszy „złapać” górny fragment otwartego okna i energicznie nim potrząsnąć. Wówczas otwarte okna zminimalizują się i zostanie tylko te złapane myszką. By proces odwrócić wystarczy ponownie potrząsnąć otwartym oknem.

Czytaj też: Nie wiesz gdzie oddać odpady do recyklingu? Nie przejmuj się, Mapy Google Ci pokażą

Zapewne parę razy zdarzyło Wam się z niej skorzystać to nawet bezwiednie. Niektórych mogło to zirytować, zwłaszcza, gdy właściwie nie wiedzieli co się właśnie stało. Innym zdarzało się, że choć chcieli z funkcji skorzystać, ona odmawiała posłuszeństwa i można było potrząsać tym oknem, a nic się nie działo. Microsoft doszedł więc do wniosku, że coś z tym faktem trzeba zrobić.

W jednej z testowej wersji Windows 10 21H2 dostępnej w programie Windows Insider zauważono, że Microsoft postanowił wyłączyć domyślną funkcję „Potrząśnij, by zminimalizować”. Jeśli będziemy chcieli z niej skorzystać, trzeba będzie włączyć ją samodzielnie. Opcję będzie można znaleźć w Ustawieniach Systemu, w zakładce Obsługa wielu zadań.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka współdzielenie kont na platformie Netflix?

Aktualizacja Windows 10 21H2 o nazwie kodowej Sun Valley nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Wiadomo tylko, że będzie to miało miejsce w drugiej połowie roku, prawdopodobnie w okolicach października albo listopada. Przyniesie ze sobą bardzo dużo zmian w samym wyglądzie systemu. Wprowadzi również wiele funkcji i zmian w działaniu dziesiątki.