Reklama

Wakacje z takim kamperem to zapewne dla wielu marzenie

Do sieci wpadły pierwsze oficjalne materiały na temat nowego Volkswagena Caddy Mini-Camper. Co pokazują rysunki koncepcyjne z kamperem w roli głównej?

Wiemy, że ten kompaktowy kamper zadebiutuje oficjalnie we wrześniu, a do sprzedaży trafi jeszcze w tym roku. Nowy Mini-Camper Volkswagena jest oparty na tej samej platformie co van Caddy piątej generacji (via AutoExpress).

To sprawia, że będzie oferowany z taką samą gamą ulepszeń podwozia i silników. Wśród tych drugich nie zabraknie 1-litrowej turbodoładowanej jednostki jednostki benzynowej o mocy 114 KM, czy czterocylindrowego diesla o pojemności 2,0 litra, który wyciska moc 74, 101 lub 120 KM.

Czytaj też: W tak skromnym kamuflażu BMW M3 2021 jeszcze nie widzieliśmy

Z zewnątrz Mini-Camper na tych rysunkach wygląda prawie identycznie jak standardowy Volkswagen Caddy MPV, zachowując te same aluminiowe felgi, reflektory LED, pionowe tylne światła, relingi dachowe i panoramiczny szklany dach, co wariant pasażerski.

Jednak Volkswagen dokonał poważnego remontu samej kabiny Caddy. Standardowa tylna przestrzeń ładunkowa została zmieniona na dwumetrowe składane łóżko. Szyby wokół niego wyposażono dodatkowo w rolety. Co jednak ważne, to łóżko można całkowicie zdemontować, aby zmienić nowego Caddy w typowego vana.

Czytaj też: Pojedynek hipersamochodów Porsche 918 Spyder i Bugatti Chiron

Podobnie jak standardowy Caddy, jego wydanie Mini-Camper zostanie wyposażone w najnowszą konfigurację multimedialną Volkswagena MIB3 z centralnym ekranem o średnicy do 10 cali. Nie zabraknie też wielu systemów bezpieczeństwa, czy wspomagania kierowcy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News