WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Wapowanie powoduje poważne problemy z oddychaniem wśród nastolatków

Nastolatki z USA lądują w szpitalach po wystąpieniu poważnych problemów z oddychaniem po wapowaniu. Kłopot polega na tym, że nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje.

NBC donosi o hospitalizowaniu 22 osób w Minnesocie, Wisconsin i Illinois. Także pod koniec lipca w Wisconsin do szpitala trafiła 8 osób. Pacjenci zgłaszają kaszel, duszność, zmęczenie i czasami wymioty czy biegunkę. Objawy pogarszają się z czasem.

Czytaj też: Na terenie tej wioski doszło do rzezi, która stanowiła pierwowzór „krwawego wesela”

Jeden z pacjentów został nawet wprowadzony w śpiączkę po tym, jak jego płuca zaczęły wypełniać się płynem. Udało się go jednak uratować i teraz wraca on do zdrowia w domu.

Nikt nie ma pojęcia co te sprawy mają ze sobą wspólnego – jedyna wspólna rzecz to wapowanie. Odpowiednie instytucje pracują już nad znalezieniem powodów hospitalizacji. Możliwe, że jakieś ze wdychanych chemikaliów powoduje takie skutki zdrowotne. Pamiętajcie więc, że e-papierosy wcale nie są zdrowe.

Czytaj też: W zniszczonych Pompejach znaleziono amulety w kształcie penisów

Źródło: Livescience