Reklama

Warner Bros przekłada kolejne premiery – The Batman i inne produkcje opóźnione

The Batman, Matt Reeves, Batsuit, Batman, Robert Pattinson, DC, Bat-motocykl, strój Batmana,

Warner Bros. podjął decyzje o poważnych zmianach w harmonogramie swoich premier przypadających na lata 2020-2022. Wszystkiemu winny koronawirus, który uniemożliwia prace na planach zdjęciowych.

Czytaj też: Amerykański sen na zwiastunie miniserialu Hollywood od Netfliksa

Najważniejszym filmem, który Warner zdecydowało się opóźnić jest z pewnością The Batman od Matta Reevesa, który do kin miał wejść 25 czerwca 2021 roku. Prace na planie ruszyły na początku roku, jednak tak jak wszystkie inne produkcje i ta musiała zostać zawieszona z powodu pandemii koronawirusa. Biorąc pod uwagę obecną sytuację i fakt, że nie wiadomo, kiedy ekipa będzie mogła wrócić do pracy zdecydowano się na opóźnienie premiery. Nową datę ustalono na 1 października 2021 roku. Oczywiście studio nie zamierza pozostawić początku przyszłego roku bez swoich produkcji. 12 marca do kin wejdzie filmowy prequel Rodziny Soprano – The Many Saints of Newark (wcześniej miał mieć premierę 25 września). Przełożono również biografię Elvisa Presleya, choć tylko o miesiąc. Zamiast 1 października film zobaczymy 5 listopada 2021 roku.

Największe opóźnienie zalicza sportowy dramat z Willem Smithem King Richard. Produkcja o ojcu Sereny i Venus Williams miała wejść do kin 25 listopada tego roku. Nową datę ustalono na 1 października, ale przyszłego roku. Nie wiemy z czego wynika aż tak ogromne opóźnienie w przypadku tego filmu. Prawdopodobnie późniejsze wznowienie prac będzie kolidowało z innymi zobowiązaniami Smitha.

Warner Bros. przełożył również dwa superbohaterskie filmy, które miały wejść do kin w 2022 roku. Shazam 2 zamiast 1 kwietnia wejdzie do kin 4 listopada 2022 roku, zaś Flasha postanowiono nieco przyspieszyć i z 1 lipca wskoczył na 3 czerwca.

  • The Many Saints of Newark – 12 marca 2021 roku
  • The Batman – 1 października 2021 roku
  • Elvis Presley  – 5 listopada 2021 roku
  • King Richard – 19 listopada 2021 roku
  • Flash – 3 czerwca 2022 roku
  • Shazam 2 – 4 listopada 2022 roku

Ciekawe czy to wszystkie zmiany, jakie będzie musiał wprowadzić Warner z powodu pandemii koronawirusa. Obecnie pod znakiem zapytania stoi przełożona na sierpień premiera Wonder Woman 1984, gdyż nadal nie wiadomo, czy do tego czasu sytuacja na świecie unormuje się na tyle byśmy mogli bezpiecznie wybrać się do kina.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News