Graczy PC powoli zapewne zaczyna boleć głowa od tych wszystkich launcherów, sklepów i platform cyfrowej dystrybucji gier, ale… No cóż, nie mam żadnych dobrych informacji, bo do kompletu dołączyła specjalna wersja WeGame od Tencent, a mianowicie WeGame X.

Nasz kontakt z firmą Tencent ogranicza się raczej do mobilnego wydania PUBGa, ale to tak naprawdę ogromny konglomerat, który jest w posiadaniu Riot Games oraz znacznej części udziałów w Activision-Blizzard, Ubisofcie, a nawet Epic Games (~40%). Jego ostatnie ogłoszenie sprowadza się do Tencent Gaming Platform, która jest już dostępna na całym świecie.

Do tej pory ta platforma istniała jedynie w Chinach, gdzie zgromadziła już 200 milionów użytkowników. Ostatnie serwery w Hong Kongu umożliwiły jednak wystartowanie z WeGame X, który zastąpił WeGame i w przeciwieństwie do niego może zostać uruchomiony bez względu na lokację. Nie liczcie jednak, że w najbliższym czasie ten nowy twór dołączy do batalii Steam i Epic Games Store.

Obecnie sklep oferuje jedynie 17 gier, z czego większość stanowią niezależne produkcje lokalnych ekip. Główna strona wita nas jednak „POPULARNYMI IP”, wśród których znalazły się gry od Larian Studios, Deep Silver i Hello Games. Pod kątem funkcjonalności nie jest z kolei tak źle. WeGame X już teraz oferuje system recenzji użytkowników, tagi z gatunkami gier, tryb offline, a nawet zapisy w chmurze. Obecnie jest jednak jedynie ciekawostką na rynku.

Czytaj też: Szef Gearboxa o negatywnych recenzjach Borderlands i Epic Games Store

Źródło: PCGamer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!