WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Szef Gearboxa o negatywnych recenzjach Borderlands i Epic Games Store

Uwielbiam, jak niektórzy boją się ujawnić swojego podejścia do sprawy i tylko czekają na powód, który niejako poprze ich działanie. Tak właśnie jest z szefem studia Gearbox odpowiedzialnego za serię Borderlands, który na fali ostatnich negatywnych recenzji na Steam nie omieszkał wyrazić swojego zadowolenia z decyzji wydawcy.

Czytaj też: Okładki Borderlands 3 mogą okazać się dla wielu niestosowne

Zawsze warto zaznaczać, że twórcy gier nie są odpowiedzialni za decyzję z dystrybucją swoich dzieł, bo za to odpowiada tylko i wyłącznie wydawca, który dogaduje się z firmami trzecimi. Jednak to nie byłby dobry ruch wizerunkowy, gdyby szef studia miał inne zdanie, niż wydawca. Zwłaszcza w momencie, w którym pomiędzy społecznością stojącą za Epic Games Store i Steamem trwa istna wojna… jak przy zwolennikach Xbox’a i PlayStation 4.

Randy Pitchford zapewne tylko czekał, aby usprawiedliwić w razie czego swoje podejście do sprawy, więc po wspomnianej fali negatywnych recenzji na serię Borderlands (która jednak została „wymazana” przez Valve), wrzucił na Twittera wpis, w którym stwierdził, że „[…] brak zainteresowania Steama w poprawianiu tego nadużycia, sprawia, że poniekąd cieszę się z decyzji 2K”. Pitchford pozwolił sobie niestety na małe zaniedbanie, bo Valve zareagowało na ten problem całkiem sprawnie i z pewnością przed udostępnieniem wpisu na Twitterze.

Czytaj też: Gearbox rozwiązał dwa problemy w kooperacji Borderlands 3

Źródło: Twitter