WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Wenezuelska waluta warta mniej niż ta w WoWie

Fatalna polityka i ciągły niepokój mieszkańców Wenezueli doprowadziły do czegoś dziwnego. Otóż ichniejsza moneta, bolivar, jest mniej warta niż waluta jednej z gier.

Pierwszym, który to odnotował, był wenezuelczyk KalebPrime (pseudonim z Twittera). Spadek wartości odbył się podczas zamieszek i masowych protestów przeciwko rządom Maduro. Kurs bolivaru 14 lipca był niższy niż kurs wirtualnej waluty używanej w World of Warcraft! Co więcej, nowe dane sugerują, że aktualnie wenezuelska waluta jest warta jeszcze mniej. Aktualny kurs to 11 185,95 za jednego dolara. Warto tutaj przypomnieć, że w 2015 roku kurs wynosił 279 bolivarów więc sami widzicie jaki potężny spadek zanotowała ta waluta.

W WoWie za jednego dolara można kupić 6500 sztuk złota (w dniu pisania newsa). Wartość tej waluty oparta jest na handlu w grze i związana z odpowiednimi mechanizmami. Wenezuela ewidentnie jest na skraju upadku ekonomicznego. Jej rząd musi coś zrobić bo niedługo kraj całkowicie upadnie. Swoją drogą ta historia pokazuje, jak łatwo socjalizm może doprowadzić do upadku.

Źródło: http://dailycaller.com